LSW doradcą przy kolejnej multi-jurysdykcyjnej transakcji Data Center

22 lutego 2024

[ Aktualność ]

Kancelaria LSW doradzała firmie Infranity przy inwestycji w Vantage EMEA, jedną z najszybciej rozwijających się platform hiperskalowych centrów danych.

Infranity, jako udziałowiec Vantage EMEA, dołącza do DigitalBridge, wiodącego globalnego podmiotu zarządzającego aktywami alternatywnymi i zajmującego się inwestowaniem w infrastrukturę cyfrową, a także do AustralianSuper, największego australijskiego funduszu emerytalnego.

Vantage EMEA prowadzi projekty rozwojowe w Niemczech, Irlandii, Włoszech, Polsce, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Kampus centrum danych Vantage w Polsce jest zlokalizowany na ponad 12 akrach ziemi na obrzeżach Warszawy. Po całkowitym rozwinięciu kampus o powierzchni 36 000 metrów kwadratowych będzie składał się z dwóch, czteropiętrowych, najnowocześniejszych centrów danych, oferujących łącznie 48 MW krytycznego obciążenia IT.

Vantage obsługuje 30 kampusów z centrami danych na 5 kontynentach o mocy ponad 1,9 GW. Inwestycja ta umożliwi rozbudowę i rozwój hiperskalowych centrów danych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony globalnych firm zajmujących się big data i przetwarzaniem danych w chmurze.

Infranity to firma zarządzająca aktywami, specjalizująca się w zrównoważonych inwestycjach infrastrukturalnych. Firma powstała w ramach strategicznego partnerstwa z Grupą Generali i zarządza w imieniu inwestorów instytucjonalnych aktywami o wartości około 9 miliardów euro.

LSW doradzała w polskich aspektach transakcji. W zakresie pozostałych jurysdykcji doradzała międzynarodowa kancelaria prawna Simmons & Simmons.

Zespołem LSW kierowała Partner Aleksandra Polak. W jego skład weszli także Partnerzy Krzysztof Marzyński i Marcin Włodarski, doradzający w zakresie prawa nieruchomości.

„Nasz zespół doradzał przy trzech największych paneuropejskich transakcjach związanych z centrami danych w ciągu jednego roku, co nie tylko plasuje Polskę jako kluczowy rynek w globalnej branży centrów danych, ale także wzmacnia pozycję LSW jako lidera rynku w zakresie doradztwa prawnego w tego typu projektach” – komentuje Aleksadra Polak.

Myślimy transakcyjnie.

Doradztwo w kwestiach, które mają znaczenie.

Aktualności powiązane z tą kategorią

Skontaktuj się

Jak możemy pomóc?
Prześlij nam wiadomość.
Poprzez przesłanie formularza akceptujesz naszą Politykę Prywatności
Odwiedź Nas

Warszawa

ul. Szara 10

00-420 Warszawa

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

Wrocław

ul. Swobodna 1

50-089 Wrocław

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

LSW Bieńkowski, Laskowski, Leśnodorski,
Melzacki i Partnerzy sp.k.

2012-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

design & dev by : 247®Studio

Do Góry