LSW doradcą 4growth VC przy finansowaniu WEALTHON w wysokości 32 mln zł

22 stycznia 2024

[ Aktualność ]

Kancelaria LSW doradzała funduszowi 4growth VC w udzieleniu finansowania innowacyjnej, fintechowej spółce Wealthon. Wspólna inwestycja 4growth VC i NCBR Investment Fund ASI S.A. w wysokości 12 mln zł zaowocowała kapitałem umożliwiającym dalszy rozwój Wealthon. Dodatkowe 20 mln zł w formie kapitału dłużnego zostały udostępnione przez fundusze zarządzane przez CVI Dom Maklerski celem wsparcia ekspansji akcji kredytowej spółki.

Wealthon oferuje nowoczesne formy finansowania przedsiębiorców, które wspierają firmy w rozwoju oraz pomagają stawić czoło codziennym wyzwaniom. Spółka powstała w 2018 roku w odpowiedzi na problemy mikro i małych przedsiębiorstw, których potrzeby były pomijane przez inne instytucje finansowe. W portfolio produktowym Wealthon znajdują się pożyczki ratalne, pożyczki pomostowe oraz POSCASH, czyli finansowanie handlu na terminalu płatniczym. Procesy kredytowe są w pełni zautomatyzowane i pozbawione formalności, a spłata jest elastyczna. Transakcja dokonana z udziałem 4growth VC, NCBR Investment Fund ASI S.A. oraz funduszami zarządzanymi przez CVI Dom Maklerski pozwoli spółce na dalszy stabilny rozwój spółki.

4growth VC to fundusz inwestycyjny typu venture capital z siedzibą w Warszawie. Prowadzony jest przez profesjonalny zespół menedżerów z bogatym doświadczeniem w sektorach bankowym, ubezpieczeniowym i inwestycyjnym, którzy w ramach funduszu stworzyli unikalną platformę łączącą zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych inwestorów z atrakcyjnymi spółkami.

Klientowi doradzał zespół LSW prowadzony przez Krzysztofa Laskowskiego (Radca prawny i Wspólnik), a w jego skład weszły Magdaleny Frąckowiak (Adwokat i Counsel) oraz Agaty Kożuch (Prawnik).

Myślimy transakcyjnie.

Doradztwo w kwestiach, które mają znaczenie.

Aktualności powiązane z tą kategorią

Skontaktuj się

Jak możemy pomóc?
Prześlij nam wiadomość.
Poprzez przesłanie formularza akceptujesz naszą Politykę Prywatności
Odwiedź Nas

Warszawa

ul. Szara 10

00-420 Warszawa

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

Wrocław

ul. Swobodna 1

50-089 Wrocław

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

LSW Bieńkowski, Laskowski, Leśnodorski,
Melzacki i Partnerzy sp.k.

2012-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

design & dev by : 247®Studio

Do Góry