Venture Capital i Venture Debt

Scroll to explore
LSW posiada praktykę Venture Capital o międzynarodowej renomie. Naszymi klientami są pionierskie start-upy, fundusze inwestycyjne, menedżerowie i aniołowie biznesu. Doradzamy im w różnych kwestiach dotyczących rynku venture capital i growth equity, obejmujących zarówno finansowanie kapitałowe, jak i dłużne.

Wpływ na rynek venture capital

Nasze usługi obejmują zarówno początkowe inwestycje seed i finansowanie pomostowe, jak i rundy Serii A oraz duże inwestycje kapitałowe i wyjścia z inwestycji. Jesteśmy dumni z obsługi niektórych z najbardziej obiecujących wschodzących firm technologicznych w Europie i funduszy inwestycyjnych, które je wspierają. W szczególności wspieraliśmy polskie jednorożce, które znalazły się na liście 100 największych firm w Polsce według magazynu Forbes. Ponadto partner Adam Piwakowski jest uznawany za jedną z 20 najbardziej wpływowych osobistości na polskim rynku technologicznym i startupowym według magazynu MyCompany Polska.

Dogłębna znajomość konkretnych sektorów

Biegłość naszego zespołu jest wzmacniana przez dedykowaną wiedzę sektorową w zakresie opieki zdrowotnej, nauk przyrodniczych, technologii i usług finansowych. Współpracujemy z kolegami z całej naszej europejskiej sieci kontaktów, w tym z ekspertami w zakresie zachęt, zgodności z przepisami, spraw handlowych, własności intelektualnej, prywatności, podatków i zatrudnienia. Nasze przekrojowe zespoły pomagają klientom w poruszaniu się po złożonych kwestiach regulacyjnych i handlowych, ułatwianiu transakcji, pozyskiwaniu i zatrzymywaniu talentów oraz ochronie i monetyzacji ich własności intelektualnej i zasobów danych.

Kompleksowe wsparcie rynku VC

Pomagamy wiodącym funduszom inwestycyjnym, w tym funduszom EIS i VCT, w przepływie transakcji i wdrażaniu kapitału. Nasza wiedza specjalistyczna obejmuje wszystkie formy finansowania venture, od SAFE i Advanced Subscriptions po zamienne noty pożyczkowe i wycenione rundy kapitałowe. Zapewniamy również rozwiązania w zakresie płynności wtórnej dla założycieli i wczesnych inwestorów.

Pionierzy Venture Debt

Nasza praktyka w zakresie venture debt obsługuje jednych z najbardziej renomowanych dostawców tego typu finansowania na rynku, jednocześnie wspierając naszych klientów w zakresie ich instrumentów dłużnych, zabezpieczeń i uzgodnień. Członkowie naszego zespołu doradzali przy transakcjach venture debt, zanim jeszcze wiele osób w Polsce usłyszało o tej metodzie finansowania. Ponadto, jako jedni z pierwszych dzielili się swoją wiedzą za pośrednictwem polskich mediów ekonomicznych i wydarzeń biznesowych.

Services

[ 01 ]
Kompleksowe doradztwo w zakresie transakcji Venture Capital, w tym:
 • Przygotowywanie prawnych, podatkowych i finansowych raportów due diligence w celu identyfikacji ryzyka.
 • Doradztwo w zakresie umów o współpracy pomiędzy aniołami biznesu a inwestorami (w tym umów koinwestycyjnych).
 • Wsparcie w zakresie przygotowywania i negocjowania dokumentów transakcyjnych, takich jak term sheets i umowy inwestycyjne.
[ 02 ]
Doradztwo w zakresie transakcji dłużnych typu venture, obejmujące:
 • Kredyty terminowe
 • Odnawialne linie kredytowe
 • Rekapitalizacje i złożone restrukturyzacje
 • Transakcje przepływów pieniężnych
 • Transakcje finansowania oparte na aktywach
 • Pożyczki terminowe B
 • Pożyczki lewarowane
 • Pożyczki typu mezzanine
 • Finansowanie długiem zamiennym
[ 03 ]
Tworzenie funduszy i nie tylko:
 • Strukturyzacja
 • Zarządzanie ryzykiem
 • Bieżące wsparcie prawne i podatkowe
 • Zgodność z przepisami (w tym regulacjami SEC i rejestracją funduszy)
[ 04 ]
Pomoc spółkom portfelowym:
 • Zapewnianie codziennego wsparcia prawnego i podatkowego
 • Pomoc w finansowaniu, fuzjach, przejęciach i wspólnych przedsięwzięciach
 • Reprezentowanie klientów w złożonych sprawach związanych z konfliktami i sporami własnościowymi
 • Prowadzenie postępowań przed organami administracyjnymi
 • Ustanowienie ram zarządzania
 • Doradztwo w zakresie planów motywacyjnych (takich jak ESOP).
Experience
4Growth VC
Kompleksowe wsparcie menedżerów i inwestorów w negocjowaniu umów inwestycyjnych oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji dotyczącej utworzenia 6 funduszy venture capital zarządzanych przez 4Growth VC sp. z o. o.
Talkin' Things
Doradztwo na rzecz Talkin' Things przy rundzie inwestycyjnej prowadzonej przez polski fundusz PE/VC TDJ oraz współinwestorów Spanish Prosegur i Piotra Dębickiego.
DocPlanner
Uznawana za pierwszą polską spółkę, która otrzymała dług typu venture od międzynarodowych instytucji. Filip Badziak, Partner w LSW, doradzał DocPlanner we wszystkich aspektach otrzymanego finansowania.
Learn Capital
Doradztwo dla Learn Capital przy inwestycji w Brainly.
80 mln USD
Wartość
Kennet Partners i Digital+ Partners
Doradztwo na rzecz Kennet Partners i Digital+ Partners w związku z inwestycją kapitałową o wartości 30 mln USD w eStoreMedia, dostarczającej pakiet automatyzacji e-commerce, który pomaga markom z listy Fortune 500 przyspieszyć sprzedaż online.

Venture Capital i Venture Debt Team

Testimonial

''Fundusze venture capital stanowią dużą część bazy klientów LSW Bieńkowski, Laskowski, Leśnodorski, Melzacki i Wspólnicy sp.k.; firma jest szczególnie ceniona za swoje kompetencje w tej dziedzinie. W ostatnim czasie zespół zyskał również renomę dzięki swojej pracy w zakresie zakładania i prowadzenia alternatywnych spółek inwestycyjnych.''

Legal 500
Kategoria "Investment funds"
How can we help you?
Send us a message.
By submitting the form you agree to our Privacy Policy terms
Visit Us

Warsaw

Szara 10 street

00-420 Warsaw

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

Wroclaw

Swobodna 1 street

50-089 Wroclaw

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

LSW Bieńkowski, Laskowski, Leśnodorski,
Melzacki and Partners sp.k.

2012-2024 © All Rights Reserved.
Privacy Policy

design & dev by : 247®Studio

Go Up