Media

Scroll to explore
Nasz zespół oferuje kompleksowe usługi prawne w różnych sektorach mediów, w tym filmu, telewizji, reklamy, marketingu, muzyki i wydarzeń.

Media, film i telewizja

Świadczymy szeroki zakres kompleksowych usług prawnych dla branży medialnej i rozrywkowej. Specjalizujemy się w pomocy przy tworzeniu nowych modeli telewizji cyfrowej, zapewniając ich zgodność zarówno z prawem polskim, jak i europejskim. Zapewniamy również bieżącą obsługę prawną głównym polskim producentom telewizyjnym, przygotowując i negocjując umowy dotyczące międzynarodowych formatów popularnych telewizyjnych programów rozrywkowych, a także umowy z jurorami, uczestnikami i partnerami.

Jesteśmy biegli w analizie scenariuszy i ocenie filmów przed ich premierą, oceniając potencjalne roszczenia dotyczące naruszenia dóbr osobistych, praw autorskich i praw pokrewnych osób trzecich. Reprezentujemy producentów w negocjacjach z polskimi i zagranicznymi dystrybutorami filmowymi, zapewniając pomoc prawną przy dystrybucji i eksploatacji filmów. Kancelaria posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej licznych polskich produkcji filmowych oraz międzynarodowych koprodukcji filmowych. Wspieramy również polskich inwestorów inwestujących w produkcje filmowe w Polsce i za granicą, w tym w USA. Oceniamy kwestie związane z funkcjonowaniem nadawców w Polsce dla zagranicznych firm zainteresowanych wejściem na polski rynek. Świadczymy również usługi prawne przy produkcji wielu popularnych seriali telewizyjnych oraz negocjujemy umowy ze stacjami telewizyjnymi dotyczące promocji serialu telewizyjnego. W LSW jesteśmy zaangażowani w świadczenie najwyższej jakości usług prawnych dostosowanych do unikalnych potrzeb naszych klientów z branży mediów i rozrywki.

Reklama i marketing

Przygotowujemy wzory umów z twórcami, współpracownikami i podwykonawcami agencji reklamowych i producentów, w tym reżyserami filmowymi, kompozytorami, fotografami, aktorami i modelkami. Prowadzimy stałą obsługę prawną agencji reklamowych, opiniując działania marketingowe, promocyjne i reklamowe oraz przygotowując umowy z klientami i podwykonawcami.

Doradzamy również jednej z największych polskich agencji reklamowych w kwestiach prawnych związanych z rozwojem jej działalności w mediach społecznościowych. Obejmuje to m.in. przygotowywanie wzorów umów o świadczenie usług reklamowych, zakup treści na potrzeby usług reklamowych oraz przygotowywanie umów z agencjami stockowymi. Reprezentujemy agencje reklamowe i ich klientów w prowadzeniu negocjacji i zawieraniu umów z gwiazdami światowego formatu na ich udział w reklamach. Zapewniamy również obsługę prawną wielu serwisów internetowych, w tym jednego z największych wydawnictw branżowych w Polsce.

Muzyka i wydarzenia

Nasza kancelaria oferuje kompleksowy zakres usług prawnych dostosowanych do branży muzycznej i eventowej. Usługi te obejmują stałą obsługę prawną, w szczególności w zakresie nabywania praw autorskich, praw do utworów oraz umów z zagranicznymi instytucjami kultury i sponsorami. Prowadzimy również negocjacje dotyczące umów licencyjnych na realizację dużych europejskich formatów wydarzeń muzycznych. Dodatkowo zapewniamy kompleksowe wsparcie przy wydawaniu albumów dla czołowych i alternatywnych muzyków.

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi prawne na najwyższym poziomie, dostosowane do unikalnych potrzeb naszych klientów z branży muzycznej i eventowej.

Rozwiązywanie sporów

Nasz silny zespół procesowy oferuje kompleksowe usługi obejmujące spory sądowe i mediacje.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej praktyki sporów, kliknij tutaj.

Services

[ 01 ]
PRAWO MEDIÓW
 • Przygotowanie i negocjowanie umów dla wydawców prasowych i książkowych.
 • Umowy dotyczące produkcji utworów audiowizualnych.
 • Doradztwo kontraktowe w zakresie pozyskiwania zewnętrznych materiałów audiowizualnych dla nadawców.
 • Pomoc w przygotowaniu umów promocyjnych i marketingowych.
 • Opracowywanie regulaminów promocji lub konkursów internetowych i telewizyjnych.
 • Kompleksowa obsługa prawna e-commerce, w tym VOD.
 • Reprezentacja w postępowaniach przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.
[ 02 ]
MUZYKA I WYDARZENIA
 • Wsparcie dla twórców, wykonawców, artystów i przedsiębiorców korzystających z muzyki.
 • Doradztwo w zakresie funkcjonowania zespołu i rozwiązywania sporów.
 • Reprezentowanie muzyków w negocjacjach z wytwórniami.
 • Doradztwo w zakresie organizacji koncertów i wydarzeń.
 • Doradztwo w zakresie pozyskiwania niezbędnych praw autorskich do muzyki dla celów biznesowych i marketingowych.
 • Przygotowanie publikacji dla magazynów branży eventowej.
[ 03 ]
REKLAMA I MARKETING
 • Stała obsługa prawna podmiotów marketingowych i ich klientów.
 • Opiniowanie koncepcji marketingowych, promocyjnych i reklamowych; negocjowanie i przygotowywanie umów; copy clearance.
 • Bieżące opiniowanie strategii marketingowych oraz zgodności z przepisami prawa i kodeksami postępowania.
 • Tworzenie infrastruktury prawnej dla działań marketingowych i promocyjnych.
 • Doradztwo w zakresie innowacyjnych działań marketingowych związanych z PR, reklamą, sztuką, designem, e-commerce i biznesem.
 • Wsparcie w rebrandingu, odświeżaniu znaków towarowych, tworzeniu produktów i wizualizacji.
Experience
Comcast
Świadczenie kompleksowych usług doradczych dla największego amerykańskiego międzynarodowego konglomeratu telekomunikacyjnego i medialnego. Korporacja jest drugą co do wielkości na świecie firmą nadawczą i telewizji kablowej pod względem przychodów, a także największą firmą płatnej telewizji, największą firmą telewizji kablowej i największym dostawcą domowych usług internetowych w USA. Usługi obejmują doradztwo w zakresie kluczowych umów handlowych, przepisów dotyczących reklamy i praw do dystrybucji.
4fun Media Group
Obsługa prawna spółek z Grupy 4fun Media w zakresie praw własności intelektualnej, a także nieuczciwej konkurencji.
SNL / SHOWMAX
Negocjowanie umowy licencyjnej z jedną z największych stacji telewizyjnych w USA na jeden z najpopularniejszych formatów telewizyjnych live show. Negocjowanie umowy produkcyjnej dla platformy VOD, która działała w Europie i Afryce Południowej.
Google Poland Sp. z o.o. and Google Inc.
Obsługa prawna w zakresie relacji z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, doradztwo w zakresie lokalizacji globalnych rozwiązań, produktów i usług oraz wsparcie usługi AdWords w zakresie regulacji dotyczących dozwolonej reklamy. Wsparcie w postępowaniach sądowych dotyczących ochrony dóbr osobistych.
Formaster Group
Bieżące doradztwo w zakresie wymogów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o prawach konsumenta, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy Prawo telekomunikacyjne. Przygotowywanie projektów umów dotyczących korzystania z praw własności intelektualnej, umów sponsorskich oraz umów ambasadorskich.

Media Team

How can we help you?
Send us a message.
By submitting the form you agree to our Privacy Policy terms
Visit Us

Warsaw

Szara 10 street

00-420 Warsaw

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

Wroclaw

Swobodna 1 street

50-089 Wroclaw

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

LSW Bieńkowski, Laskowski, Leśnodorski,
Melzacki and Partners sp.k.

2012-2024 © All Rights Reserved.
Privacy Policy

design & dev by : 247®Studio

Go Up