Bankowość i finanse

Scroll to explore
Nasz doświadczony zespół specjalistów z zakresu bankowości i finansów specjalizuje się w reprezentowaniu zarówno kredytobiorców, jak i kredytodawców w szerokim spektrum zabezpieczonych i niezabezpieczonych transakcji kredytowych. Wykorzystując nasze bogate doświadczenie w branży, zręcznie poruszamy się w złożonym środowisku finansowych, aby zapewnić optymalne wyniki dla naszych klientów.

Finansowanie transakcji

Ułatwiamy przeprowadzanie różnorodnych transakcji finansowych. Obejmuje to finansowanie przejęć przedsiębiorstw i nieruchomości, zabezpieczanie różnych aktywów materialnych i niematerialnych, pożyczki konsorcjalne, inwestycje kapitałowe, sekurytyzację, zadłużenie wysokiego ryzyka (Venture Debt) i innowacyjne produkty strukturyzowane. Nasze usługi doradcze skierowane są do szerokiego grona interesariuszy, w tym pożyczkodawców uprzywilejowanych, pożyczkodawców mezzanine, inwestorów kapitałowych, funduszy inwestycyjnych i korporacji poszukujących kompleksowych rozwiązań finansowych.

Nasze doświadczenie obejmuje doradztwo w zakresie finansowania aktywów i projektów strukturyzowanych, począwszy od nabycia, finansowania i leasingu samolotów, statków, ciężkich i lekkich pojazdów szynowych, infrastruktury kolejowej, a skończywszy na leasingu podatkowym. Zapewniamy kompleksowe doradztwo na każdym etapie tych złożonych przedsięwzięć.

Obsługując zarówno polskie, jak i międzynarodowe podmioty, w tym banki, klientów korporacyjncyh czy instytucje finansowe, takie jak firmy inwestycyjne, fundusze venture capital/private equity, firmy ubezpieczeniowe i domy maklerskie, oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb transakcji krajowych i transgranicznych. Nasze kompleksowe podejście łączy wiedzę prawniczą ze znajomością branży, aby zapewnić optymalne wyniki w skomplikowanej dziedzinie bankowości i finansów.

Kwestie regulacyjne

Doradzamy również w kwestiach regulacyjnych w sektorze usług finansowych i ubezpieczeń.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

Finansowanie projektów nieruchomościowych

Nasza firma zapewnia fachową reprezentację różnorodnym klientom, w tym bankom, funduszom, pożyczkodawcom, pożyczkobiorcom i inwestorom, oferując dostosowane rozwiązania dla pojedynczych i wieloaspektowych przedsięwzięć związanych z finansowaniem nieruchomości. Wykorzystując bogate doświadczenie naszego doświadczonego zespołu, świadczymy kompleksowe usługi doradcze skrupulatnie dostosowane do szerokiej gamy typów nieruchomości, od budynków biurowych i powierzchni handlowych po hotele, ośrodki wypoczynkowe, magazyny i inne nieruchomości komercyjne, a także projekty mieszkaniowe, takie jak domy studenckie. Dzięki udokumentowanemu doświadczeniu w prowadzeniu złożonych projektów nieruchomościowych i solidnej praktyce dedykowanej temu sektorowi, oferujemy strategiczne doradztwo mające na celu optymalizację struktur finansowania i ułatwienie płynnych transakcji.

Finansowanie projektów energetycznych

Oferujemy specjalistyczne doradztwo prawne w zakresie finansowania projektów energetycznych. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w doradztwie w zakresie finansowania projektów związanych z energią odnawialną i nieodnawialną. Pomagamy klientom w strukturyzowaniu i negocjowaniu transakcji finansowania projektów, w tym umów zakupu energii, umów na budowę i dostawę sprzętu, umów na eksploatację i konserwację oraz umów na dostawę paliwa. Nasze doświadczenie obejmuje szeroki zakres sektorów energetycznych, w tym energię wiatrową, słoneczną, wodną, cieplną i jądrową. Rozumiemy wyzwania i możliwości w tej dziedzinie i zapewniamy strategiczne doradztwo, aby pomóc naszym klientom w poruszaniu się po złożonym środowisku regulacyjnym i osiągnięciu celów projektu.

Więcej informacji na temat naszego doradztwa regulacyjnego można znaleźć tutaj.

Finansowanie ESG

Oprócz szerokiego zakresu naszych usług, zapewniamy również doradztwo w zakresie aspektów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) w sektorze bankowym i finansowym. Rozumiemy rosnące znaczenie zrównoważonych i odpowiedzialnych inwestycji. Nasz zespół jest przygotowany do przeprowadzania klientów przez ocenę ryzyka ESG, wymogi dotyczące ujawniania informacji oraz integrację czynników ESG z ich strategiami biznesowymi. Naszym celem jest pomoc klientom nie tylko w spełnianiu standardów regulacyjnych, ale także w wprowadzaniu znaczących zmian w kierunku zrównoważonego finansowania. Nasze usługi doradcze mają na celu wspieranie naszych klientów w wywieraniu pozytywnego wpływu na społeczeństwo przy jednoczesnym osiąganiu ich celów biznesowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej praktyce ESG, kliknij tutaj.

Venture Debt

Zespół transakcyjny LSW znajduje się w ścisłej czołówce polskiego rynku venture debt. Dostrzegając potrzeby polskich firm technologicznych w zakresie poszukiwania kapitału, a w szczególności długu, oraz rozwój międzynarodowego rynku venture debt, LSW przyjęła pionierskie podejście polegające na łączeniu polskich funduszy venture capital, ich spółek portfelowych i polskich firm technologicznych/startupów z międzynarodowymi funduszami venture debt, a tym samym stała się katalizatorem kwitnącego rynku.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o naszej praktyce Venture Debt.

Services

[ 01 ]
Finansowanie fuzji i przejęć
 • Doradztwo na rzecz korporacji i instytucji finansowych we wszystkich aspektach finansowania fuzji i przejęć zarówno dla kredytodawców, jak i kredytobiorców.
 • Zrozumienie oczekiwań i wymagań wszystkich stron zaangażowanych w transakcje finansowania.
[ 02 ]
Transakcje finansowe oparte na aktywach
 • Zapewnienie kompleksowego doradztwa w zakresie transakcji finansowych opartych na aktywach, leasingu i finansowania strukturyzowanego.
[ 03 ]
Kredyty konsorcjalne
 • Doradztwo na rzecz kredytodawców, aranżerów i agentów w zakresie tworzenia kredytów konsorcjalnych.
 • Prowadzenie członków konsorcjum i kredytobiorców w transakcjach kredytów konsorcjalnych.
[ 04 ]
Sporządzanie dokumentacji finansowej i negocjacje
 • Sporządzanie i negocjowanie dokumentacji finansowej, w tym umów zabezpieczeń i innych dokumentów zabezpieczających.
[ 05 ]
Krajowe i transgraniczne finansowanie strukturalne
 • Oferowanie usług doradczych na różnych etapach krajowych i transgranicznych transakcji finansowania strukturyzowanego.
 • Dostosowywanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klientów finansowych.
[ 06 ]
Finansowanie nieruchomości
 • Reprezentowanie banków, funduszy, wyspecjalizowanych kredytodawców nieruchomości, kredytobiorców i inwestorów w zakresie jedno- i wieloaspektowego finansowania nieruchomości.
 • Doradztwo w zakresie finansowania różnych rodzajów nieruchomości, takich jak budynki biurowe, mieszkaniowe, obiekty handlowe, hotele, ośrodki wypoczynkowe i inne nieruchomości komercyjne.
[ 07 ]
Instrumenty pochodne i strukturyzowane produkty finansowe
 • Usługi doradcze w zakresie zwykłych i specjalistycznych instrumentów pochodnych oraz strukturyzowanych produktów finansowych.
 • Szczególny nacisk na produkty zabezpieczające i papiery wartościowe związane z transakcjami finansowania.
Experience
Goldman Sachs, Morgan Stanley, HSBC, JP Morgan, BNP Paribas, Lloyds
Doradztwo na rzecz konsorcjum banków jako organizatorów uprzywilejowanych kredytów w wysokości 900.000.000 EUR w celu sfinansowania nabycia IPH Group przez Brammer, spółkę portfelową Advent International.
900.000.000 EUR
Wartość
Davidson Kempner Capital Management
Doradztwo na rzecz amerykańskiej spółki inwestycyjnej w związku z głośnym finansowaniem w wysokości 180 mln GBP udzielonym Pepkor Europe przez Grupę Steinhoff. Pepkor Europe jest właścicielem m.in. marek Poundland, Dealz, Pep&Co i Pepco.
180,000,000 GBP
Wartość
GIC Private Limited
Doradztwo na rzecz singapurskiego państwowego funduszu majątkowego w finansowaniu potencjalnego nabycia polskiej platformy e-commerce Allegro za kwotę 3.200.000.000 USD.
3.200.000.000 USD
Wartość
Chiński nabywca
Doradztwo na rzecz chińskiego nabywcy w zakresie finansowania nabycia portfela elektrowni fotowoltaicznych od SINO-CEEF o łącznej mocy 51 MW.
DocPlanner
Doradztwo na rzecz spółki uznawanej za pierwszą firmę w Polsce, która otrzymała dług typu venture od międzynarodowych pożyczkodawców. Filip Badziak doradzał DocPanner we wszystkich aspektach związanych z otrzymanym finansowaniem.

Bankowość i finanse Team

Testimonial

''Filip Badziak idzie zawsze o krok dalej, by mieć pewność, że interesy klienta zostały odpowiednio zabezpieczone''

Legal 500
Komentarz klienta
How can we help you?
Send us a message.
By submitting the form you agree to our Privacy Policy terms
Visit Us

Warsaw

Szara 10 street

00-420 Warsaw

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

Wroclaw

Swobodna 1 street

50-089 Wroclaw

TEL. +48 22 646 42 10

EMAIL: lsw@lsw.com.pl

LSW Bieńkowski, Laskowski, Leśnodorski,
Melzacki and Partners sp.k.

2012-2024 © All Rights Reserved.
Privacy Policy

design & dev by : 247®Studio

Go Up