Ochrona nazwy i oznaczeń identyfikujących Stowarzyszenia
Reprezentowaliśmy amerykańskie stowarzyszenie, do którego należy ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie, w sprawach związanych z naruszeniem znaków towarowych, prawa do nazwy i oznaczeń identyfikujących. Spór zakończył się – zgodnie z oczekiwaniami naszego Klienta – na etapie działań przedprocesowych.
Ochrona wzoru przemysłowego
Reprezentowaliśmy twórcę projektu obudowy ultrasonografu przeciwko firmie, która korzystania z tego utworu bez uregulowania kwestii autorskich z twórcą. Sprawa dotykała kwestii granic ochrony autorskiej wzorów przemysłowych oraz zasad formułowania umów licencyjnych. W sprawie wniesiona została skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego, który w całości uwzględnił podnoszone przez nas roszczenia. Klient otrzymał stosowne odszkodowanie z tytułu zawinionego bezprawnego używania przez pozwanego w działalności gospodarczej projektu wzoru przemysłoweg.
Identyfikacja wizualna spółek z grupy kapitałowej
Opracowaliśmy umowę licencyjną na korzystanie ze znaków towarowych w ramach grupy kapitałowej jednej z największych w Polsce spółek z branży energetycznej. Miało to na celu używanie w ramach grupy jednolitej i zharmonizowanej identyfikacji wizualnej w zakresie znaków towarowych
Naruszenie prawa do znaku towarowego w nazwie przedsiębiorstwa
Dzięki skutecznym działaniom naszych prawników, doprowadziliśmy do zmiany nazwy przedsiębiorstwa konkurenta naszego Klienta i usunięcia z niej elementu słownego stanowiącego chroniony znak towarowy.
Rejestracja znaków towarowych
LSW przygotowuje pełną dokumentację zgłoszeniową potrzebną do zgłoszenia znaków towarowych naszych Klientów zarówno w polskim Urzędzie Patentowym, jak unijnym urzędzie ds. harmonizacji rynku wewnętrznego w Allicante (OHIM). Dla naszych Klientów rejestrujemy dziesiątki znaków rocznie.
Cybersquatting – piractwo domenowe
Klienta w działaniach związanych z ochroną znaku towarowego bezprawnie użytego w domenie internetowej. Nasze działania doprowadziły do skutecznego zablokowania strony internetowej jeszcze na etapie przedprocesowym.
Animowane znaki towarowe
Opracowaliśmy opinie prawną dotyczącą możliwości zgłoszenia i skutecznej rejestracji ruchomych znaków towarowych w formie filmu animowanego. Wiązało się to z koniecznością przeprowadzenia analizy praktyki urzędów patentowych w tym zakresie oraz wskazania potencjalnych ryzyk prawnych w zakresie tej szczególnej i niekonwencjonalnej formy ochrony znaku.
Ochrona wzoru przemysłowego
Reprezentowaliśmy twórcę projektu obudowy utrasonografu przeciwko firmie, która korzystała z tego utworu bez uregulowania kwestii autorskich z twórcą. Sprawa dotyka kwestii granic ochrony autorskiej wzorów przemysłowych oraz zasad formułowania umów licencyjnych. W sprawie wniesiona została skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego, który w całości uwzględnił podnoszone przez nas roszczenia. Klient otrzymał stosowne odszkodowanie z tytułu zawinionego bezprawnego używania przez pozwanego w działalności gospodarczej projektu wzoru przemysłowego.