IT, Nowe technologie

  • Doradzamy przy tworzeniu projektów i negocjowaniu umów dotyczących tworzenia, wdrażania, testowania, serwisowania i eksploatacji programów komputerowych i systemów informatycznych, projektowania i obsługi stron internetowych i innych serwisów multimedialnych
  • Zajmujemy się tworzeniem prawnej infrastruktury działania serwisów lub sklepów internetowych oraz kwestiami związanymi z ochroną domen internetowych i prywatnością w Internecie
  • Wspieramy prawnie producentów multimediów i programów komputerowych, w tym gier komputerowych, administratorów portali, hostingodawców, blogerów, właścicieli sklepów internetowych i innych wirtualnych platform sprzedażowych, agencji marketingu interaktywnego i e-PR, jak również podmiotów i instytucji, które zainteresowane są stworzeniem i nabyciem praw lub uzyskaniem licencji do wszelkich rozwiązań i systemów informatycznych
  • Prowadzimy wykłady, szkolenia i warsztaty dot. prawa nowych technologii
  • Nasi prawnicy byli zaangażowani w dziesiątki transakcji związanych z prawem komputerowym (w tym dot. wdrożeń rozwiązań komputerowych)

Spór z byłym wspólnikiem o prawa kodów źródłowych

Reprezentowaliśmy spółkę programistyczną tworzącą specjalistyczne oprogramowanie m.in. dla wojska w sporze z byłym wspólnikiem, gdzie główna oś konfliktu dotyczyła praw do kodów źródłowych i baz danych.

Spór między konkurentami dot. praw autorskich do software oraz nieuczciwej konkurencji

Doradzaliśmy spółce informatycznej zajmującej się tworzeniem software i przeprowadzaniem wdrożeń w sporze z jej konkurentem – międzynarodowym koncernem, który bezpodstawnie zarzucał naszemu klientowi naruszanie praw autorskich samemu dopuszczając się wobec naszego klienta czynów nieuczciwej konkurencji.

Rozwiązania informatyczne dla przemysłu spożywczego

Wspieraliśmy grupę producentów owoców i warzyw obracającą ok 10 tys. ton owoców rocznie, w negocjacjach umowy o stworzenie i wdrożenie dedykowanego systemu komputerowego (software i hardware) do kompleksowego zarządzania stanami magazynowymi i przygotowaniem towaru oraz jego sprzedażą.

Wsparcie producentów gier komputerowych

Prawnicy LSW tworzą, opiniują i negocjują umowy niezbędne do stworzenia i eksploatacji gier komputerowych, w tym z programistami, grafikami, scenarzystami, studiami animacji, dotyczące praw do postaci fikcyjnych, dystrybutorami, reklamodawcami, sponsorami, patronami medialnymi.

Wsparcie innowacyjnego start-upu informatycznego

Pomagaliśmy start-up-owi informatycznemu opracować model biznesowy i przygotować umowy niezbędne do prowadzenia działalności opartej na innowacyjnym kompleksowym świadczeniu wparcia informatycznego dla biznesu (obejmującego m.in. kwestie szeroko pojętych usług IT, licencjonowania oprogramowania, najmu sprzętu, etc.).

Wdrożenia IT

tworzyliśmy oraz negocjowaliśmy dla naszych Klientów: wydawnictw książkowych, wydawców prasy, agencji reklamowych, instytucji kultury, przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, umowy na stworzenie, wdrożenie i serwis różnych systemów informatycznych i programów komputerowych.

Licencje boxowe

Opracowywaliśmy i opiniowaliśmy wzorcowe umowy licencyjne na korzystanie z programów komputerowych dystrybuowanych w wersjach box (pudełkowych).

Portale i serwisy internetowe

Opiniowaliśmy, negocjowaliśmy i tworzyliśmy umowy na stworzenie i nabycie praw do rozwiązań informatycznych leżących u podstaw serwisów i portali internetowych oraz stron WWW.

Naukowy portal społecznościowy

LSW świadczyła stałe usługi firmie Index Copernicus International S.A., która prowadziła wyjątkowy międzynarodowy portal społecznościowy, w całości poświęcony ludziom nauki. Firma jest też autorem i właścicielem unikatowego algorytmu, umożliwiającego ocenę dorobku badawczego.

Ochrona anonimowości w Internecie

Zespół prawników LSW prowadził sprawę dotyczącą ujawnienia tożsamości popularnej blogerki politycznej przeciwko jednemu z polskich dzienników. Dziennik starał się namówić blogerkę do ujawnienia swojej tożsamości, a gdy ta odmówiła, opublikował informacje na jej temat, umożliwiające jej identyfikację.

Dobra osobiste a wewnętrzne forum internetowe

LSW prowadziło prawdopodobnie pierwszą sprawę w Polsce, w której sąd musiał rozstrzygnąć o naruszeniu dóbr osobistych poprzez wypowiedzi internautów w obrębie wewnętrznego internetowego forum dyskusyjnego lub o jego braku. W efekcie działań LSW, pozwany został zobowiązany przez sąd do przesłania do wszystkich użytkowników forum e-maile, w których przeprosił powoda za opublikowanie krzywdzących go treści.

World Cyber Games

Prawnicy LSW zapewnili kompleksową obsługę prawną jubileuszowej, dziesiątej edycji największego i najbardziej prestiżowego na świecie turnieju e-sportowego - World Cyber Games.

Prawo

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved