Design, sztuka

  • Wspieramy projektantów mody i designu w zakresie ochrony projektów i własności intelektualnej przed nieuprawnionym kopiowaniem, działamy na rzecz zwalczania nielegalnego naśladownictwa projektów
  • Pomagamy we wszelkich kwestiach i problemach natury prawnej, które pojawiają się w związku z prowadzeniem działalności w branży modowej. Wpieramy naszych Klientów zarówno przy rozpoczęciu działalności - pomoc w wyborze optymalnej formy prawnej i stworzeniu ram prawnych prowadzenia biznesu), jak i na dalszym jej etapie. Oferujemy bieżącą obsługę prawną m.in. tworzenie i negocjowanie umów niezbędnych w codziennej działalności, takich jak umowy ze współpracownikami, podwykonawcami, modelami, umowy sponsoringowe itp.
  • Reprezentujemy Klientów w sporach (sądowych i pozasądowych) dotyczących praw do projektów i wzorów z zakresu mody i szeroko pojętego designu
  • Opracowujemy optymalne strategie ochrony własności intelektualnej

Naruszenie praw znanego projektanta mody

Zespół LSW doradzał znanemu polskiemu projektantowi mody w związku ze sprzedażą na internetowym serwisie aukcyjnym koszulek łudząco podobnych do tych produkowanych według przygotowanego przez niego projektu. Dzięki działaniom LSW koszulki imitujące dzieła projektanta zostały wycofane ze sprzedaży, a strony porozumiały się co do sposobu naprawy szkody poniesionej przez projektanta. 

Współpraca znanej projektantki mody oraz popularnej firmy odzieżowej

Zespół LSW brał udział w przygotowaniu umów, które umożliwiły podjęcie współpracy pomiędzy jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantek, a popularną marką odzieżową. Dzięki wsparciu LSW powstała limitowana kolekcja ubrań stworzona przez projektantkę dla znanego odzieżowego brandu.

Umowa licencyjna ze spadkobiercami znanego polskiego projektanta sztuki użytkowej

Prawnicy LSW pomogli doprowadzić do zawarcia umowy licencyjnej ze spadkobiercami znanego polskiego projektanta sztuki użytkowej tworzącego w latach 50. XX wieku. Dzięki tej współpracy jedna z firm działających na polskim rynku rozpoczęła ponowną produkcję zaprojektowanych przez artystę krzeseł, których design jest ceniony również współcześnie.

Prawo

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved