Monika Konwerska-Olczak

Radca Prawny

W LSW

Specjalizuje się w przede wszystkim w prawie nieruchomości. Ponadto, w ramach działu Family Office doradza w zakresie rodzina i biznes, porządkując klientom sprawy majątkowe.

Świadczy pomoc prawną klientom nie tylko przy nabywaniu nieruchomości inwestycyjnych, komercyjnych czy mieszkaniowych,, ale również doradza przy procesach projektowania, lokowania i budowy dróg, linii kolejowych oraz infrastruktury przesyłowej.

Ponadto, świadczy pomoc prawną w zakresie zagospodarowania terenów poprzemysłowych, prowadzi postępowania wynikające ze stosowania prawa budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego, prawa ochrony środowiska oraz prawa energetycznego.

Reprezentuje klientów przed administracją rządową i samorządową w zakresie uzyskiwania zgód i pozwoleń związanych z budową i komercjalizacją inwestycji.

W trakcie dotychczasowej pracy zawodowej:

  • świadczyła pomoc prawną przy zagospodarowaniu terenów byłego dworca kolejowego w centrum Warszawy;
  • prowadziła obsługę prawną projektu inwestycyjnego w centrum Warszawy (m.in. sporządzenie analizy due diligence, przygotowywanie umów    związanych z nabyciem nieruchomości oraz finansowaniem inwestycji);
  • świadczyła pomoc prawną przy zagospodarowaniu terenu i przygotowaniu projektu restrukturyzacji i wykorzystania majątku postoczniowego;
  • prowadziła obsługę prawną etapu projektowego przy tworzeniu Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju;
  • doradzała w zakresie kompleksowej obsługi prawnej na rzecz jednego z czołowych operatorów targowych w Polsce przy przeprowadzeniu całego procesu budowlanego związanego z budową centrum targowo – kongresowego na terenie Warszawy;
  • doradzała w zakresie ustalania, a następnie regulowania stanu prawnego nieruchomości - w tym prowadzenie postępowań sądowych oraz administracyjnych, występowanie ze skargą kasacyjną przed NSA

Przed LSW

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 roku wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Jeszcze jako studentka, zdobywała doświadczenie na runku obrotu nieruchomościami, pracując w biurze obrotu i zarządzania nieruchomościami zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, w stanie Nowy Jork, gdzie brała udział w procesie wynajmu i pozyskiwania lokali użytkowych dla największych projektantów ze świata mody. Ma także unikalne doświadczenie na rynku finansowym jako doradca w zakresie funduszy inwestycyjnych, kredytów hipotecznych oraz innych instrumentów finansowych.

O Monice

Energiczna osoba i skuteczna prawniczka. W pracy zawodowej ceni sobie najbardziej budowanie dobrych relacji z klientami oraz możliwość niesienia pomocy w zakresie zleconych jej spraw. To skłoniło ją do poszerzenia swojej specjalizacji o sprawy z zakresu rodzinnego i spadkowego. W ramach działu Family Office doradza w zakresie rodzina i biznes, porządkując klientom sprawy majątkowe.

W wolnej chwili uwielbia podróżować, jak również uprawiać sporty motorowodne, a w sezonie zimowym szusować na nartach.

16.05.2018, LSW.COM

Kredyt we frankach a podział majątku

http://www.lsw.com.pl/pl/aktualnosci/kredyt-we-frankach-a-podzial-majatku

30.04.2018, NEWSLETTER LSW

Kredyt we frankach a podział majątku

http://www.lsw.com.pl/pliki/042018/kredyt.pdf

12.03.2018, LSW.COM

Przedsiębiorcy życie po życiu - pisze Monika Konwerska-Olczak

http://www.lsw.com.pl/pl/aktualnosci/przedsiebiorcy-zycie-po-zyciu

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved