Maciej Marczewski

Prawnik

W LSW

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prawa cywilnego oraz handlowego.

W LSW uczestniczy w projektach inwestycyjnych, doradzając klientom w obszarach związanych z transakcjami fuzji i przejęć. Wspiera klientów w zakresie bieżącej obsługi prawnej spółek prawa handlowego, w tym również spółek publicznych. Od strony prawa korporacyjnego doradza także w procesach restrukturyzacji i upadłości. Współuczestniczy w sprawach, gdzie wymagana jest reprezentacja klientów w postępowaniach spornych, w tym w szczególności w sprawach gospodarczych oraz w postępowaniach karnych. W ramach działalności pro bono zajmował się bieżącym doradztwem prawnym dla fundacji oraz stowarzyszeń, a także prowadził warsztaty z prawa konstytucyjnego dla uczniów szkoły średniej w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy.

Przed LSW

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów jako stażysta wspierał dyplomatów z Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał odbywając praktyki w warszawskim oddziale renomowanej międzynarodowej kancelarii oraz pracując w dziale postępowań sądowych jednej z warszawskich kancelarii. Wpisany na listę aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie.

O Macieju

W wolnym czasie Maciej uprawia sport m.in. pływanie oraz biegi długodystansowe, a w zimie jeździ na nartach oraz snowboardzie.

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved