Katarzyna Jedynak

Prawnik, Aplikant rzecznikowski

W LSW

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, szczególnie prawie własności przemysłowej oraz prawie autorskim. W obszarze jej zawodowej aktywności znajdują się przede wszystkim zagadnienia związane z prawem mody, ochroną dóbr osobistych, renomy marek oraz zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. 

Zajmuje się kwestiami związanymi z szeroko rozumianą branżą kreatywną. W ramach swojej specjalizacji kompleksowo doradza podmiotom działającym w branży odzieżowej – od producentów, domów mediowych, agencji reklamowych i modelingowych, po projektantów oraz fotografów. Zajmuje się również sprawami z zakresu prawa nowych technologii i sztucznej inteligencji.

Przed LSW

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując zarówno w kancelariach prawnych, wewnętrznych działach pranych spółek, jak i sądach. Od czasu studiów świadczy również pomoc prawną pro-bono.

Absolwentka z wyróżnieniem prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz licznych studiów podyplomowych i kursów doszkalających (m.in. Zarządzanie na rynku marek i dóbr luksusowych w Szkole Głównej Handlowej, Prawo i zarządzanie w sektorze mody na Uczelni Łazarskiego, Szkoła Praw Własności Intelektualnej w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza).

O Katarzynie

Przygotowuje doktorat z zakresu prawnych aspektów ochrony marek modowych. Aplikant rzecznikowski.

12.05.2020, LSW IP BLOG

Czy każdy projekt modowy jest chroniony przez prawo autorskie?

https://lswipblog.pl/pl/2020/05/czy-kazdy-projekt-modowy-jest-chroniony-przez-prawo-autorskie/

22.04.2020, LSW IP BLOG

Coronavirus znakiem towarowym

https://lswipblog.pl/pl/2020/04/coronavirus-znakiem-towarowym/

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved