Katarzyna Ciepiela

Adwokat

W LSW

Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze prawa autorskiego i dóbr osobistych. Zdobył doświadczenie zawodowe w zakresie arbitrażu handlowego.

W zakresie jej zainteresowań znajdują się także prawo konkurencji, prawo reklamy oraz prawo mody. W ramach specjalizacji współpracuje z Klientami z szeroko pojętego rynku kreatywnego, w tym w szczególności działającymi w branży filmowej, medialnej i reklamowej.

Zaangażowana jest w codzienną obsługę prawną, jak i prowadzenie procesów sądowych. Z sukcesem prowadziła sprawy dotyczące prawa cywilnego, autorskiego i dóbr osobistych.  Specjalizuje się w prawie artystycznym, filmowym i rozrywkowym, a także w przepisach dotyczących branży reklamowej i modowej.

Zakres świadczonej przez nią pomocy prawnej obejmuje przygotowywanie umów, udział w negocjacjach, doradztwo w procesie wykonywania umów, a także rozwiązywanie konfliktów.

W ramach specjalizacji reprezentuje klientów (zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne) w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

Regularnie doradza branży filmowej, pomaga w trakcie całego procesu produkcji.

Przed LSW

Absolwentka Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Szkołę Prawa Brytyjskiego organizowaną przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z fundacją Iuris Angliae Scientia oraz Szkołą Prawa Amerykańskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z warszawskich kancelarii oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

O Katarzynie

Miłośniczka aktywnego wypoczynku, latem żegluje, zimą jeździ na snowboardzie. W wolnych chwilach dużo czyta i uczy się języka francuskiego.

16.09.2019, LSW.COM

Karta Ochrony Dzieci w Reklamie - Alert Prawny

(we współpracy z Sandrą Wieczorek oraz Katarzyną Dudą)

http://www.lsw.com.pl/assets/sitecraft/elfinder/files/probono/NewFolder/ALERT%20PRAWNY_Karta%20Ochrony%20Dzieci%20w%20Reklamie_LSW.pdf

17.07.2018, LSW IP BLOG

Prawne mody początki

http://lswipblog.pl/pl/2018/07/prawne-mody-poczatki/

8.03.2018, LSW IP BLOG

(we współpracy z Piotrem Nikołajukiem)

Magia reklamy

http://lswipblog.pl/pl/2018/03/magia-reklamy/

16.03.2015, LSW IP BLOG

Prawo autorskie i wolność słowa na wybiegu

http://lswipblog.pl/pl/2015/03/prawo-autorskie-i-wolnosc-slowa-na-wybiegu/

  • "Karta Ochrony Dzieci w Reklamie & regulacje dotyczące kierowania reklam do dzieci i ich udziału w produkcji przekazów reklamowych" - 19 listopada 2019 : wspólnie z r.pr. Sandrą Wieczorek : we współpracy z SAR
  • "Jak dobrze przygotować event, aby był bezpieczny, zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zabezpieczony od strony prawnej" (24.05.2018), kancelaria LSW, szkolenie dla SAR
  • „Materiały sponsorowane i lokowanie produktu", organizator: Puls Biznesu (16 grudnia 2015) Ciepiela
  • „Najistotniejsze elementy wybranych umów związanych z procesem komercjalizacji badań naukowych” – Instytut Wysokich Ciśnień PAN, (grudzień 2014)
  • „Komercjalizacja praw własności intelektualnej” – Instytut Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie, (grudzień 2014).

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved