Artur Zawadowski

Radca prawny, Wspólnik

W LSW

Specjalizuje się w sprawach finansowań i restrukturyzacji, ponadto doradza w transakcjach M&A, w prawie korporacyjnym i regulacjach dotyczących spółek giełdowych.

Przez ostatnie lata koordynował dziesiątki transakcji m.in. fuzji i przejęć dla największych podmiotów na rynku. Ma znaczące doświadczenie w prowadzeniu transakcji dla kluczowych graczy w branżach, tj. bankowość, finanse i ubezpieczenia, media i telekomunikacja, farmaceutyki, przemysł budowlany, chemiczny, wydobywczy i ciężki oraz nieruchomości. Biegle porusza się w prawie polskim, unijnym i amerykańskim.

W 2018 roku w rankingu Chambers & Partners znalazł się na drugim miejscu (Tier 2) w rankingu prawników restrukturyzacyjnych w Polsce. Ranking IFLR1000 napisał o nim „highly regarded”, umieszczając w gronie 146 wyróżniających się specjalistów we wszystkich dziedzinach prawa działających w Polsce.

Przed LSW

Przez kilkanaście lat był partnerem w międzynarodowej kancelarii prawnej odpowiedzialnym za departamenty bankowości, finansów oraz restrukturyzacji. Doradzał spółkom giełdowym i funduszom inwestycyjnym w kwestiach transakcyjnych i regulacyjnych. Przeprowadził wiele znaczących i prestiżowych transakcji w każdym obszarze swoich zainteresowań.

Wykładał prawo spółek, upadłość i restrukturyzację oraz prawo papierów wartościowych na programie MBA w Szkole Biznesu przy Politechnice Warszawskiej. Był doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadził zajęcia z prawa spółek i prawa handlowego.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Angielskiego przy UW, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Utrechcie, a także ukończył Harvard Law School na Uniwersytecie Harvarda, gdzie otrzymał tytuł LL.M (Master of Laws). Od 1998 roku posiada tytuł radcy prawnego. W roku 2003 uzyskał uprawnienia adwokata (Attorney and Counselor at Law) w stanie Nowy Jork. W 2018 r. ukończył Advanced Management Program na IESE Bussines School w Barcelonie i Warszawie.

O Arturze

Rozległą wiedzą prawniczą od lat dzieli się także „po godzinach”, za co otrzymał tytuł Prawnika Roku Pro Bono przyznany przez „Dziennik Gazetę Prawną” w 2006 roku. W wolnym czasie biega na długie dystanse, a w przerwach od bicia czasowych rekordów słucha muzyki poważnej i rozrywkowej.

Copyright © 2012-2018 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved