Akcja filmu, inspirowanego zresztą prawdziwymi zdarzeniami, rozgrywa się w odciętej od świata bieszczadzkiej bazie. To do niej zabiera swoich synów (Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen) były funkcjonariusz straży granicznej (Andrzej Chyra), aby nauczyć ich dorosłości i na nowo ułożyć rodzinne relacje. Niespodziewana wizyta tajemniczego przybysza  (w tej roli demoniczny Marcin Dorociński) da chłopcom lekcję, której długo nie zapomną…

„Na granicy” to dobry, trzymający w napięciu film, ze zdjęciami autorstwa Łukasza Żala, które świetnie oddają klimat opuszczenia i wszechogarniającej tajemnicy.

 

Zespół prawa filmowego LSW  w składzie: Maciej Kubiak, Milena Bogdanowicz oraz Michał Sałajczyk, zapewniał kompleksową obsługę prawną producenta filmu – Metro Films – tworząc i negocjując m.in. umowy między koproducentami, umowę dystrybucyjną oraz umowy z głównymi twórcami i aktorami.

Cieszymy się, że po  „Pitbullu„, „Obcym niebie” i „Ziarnie prawdy”, po raz kolejny w ostatnich miesiącach mogliśmy wspierać polską produkcję filmową.

Trailer filmu: „Na granicy”

„Na granicy” (reż. i scen.: Wojciech Kasperski, producent: Metro Films), premiera 17 lutego 2016 r.

Zapraszamy do kin!

 

Autor:  Milena Bogdanowicz