Wykład inauguracyjny w lutym poprowadzi Paweł Baran, który opowie o prawnych aspektach udziału w przetargach (w tym o ochronie pomysłów i koncepcji) – jednej z najpopularniejszych form wyboru najkorzystniejszej z ofert na rynku. Przetargi coraz częściej obejmują także usługi z zakresu szeroko pojętej komunikacji marketingowej. - Dlatego też ważne jest, aby w postępowaniu przetargowym odpowiednio zabezpieczyć interesy zarówno zamawiającego, jak i wykonawców – mówi Paweł Baran. Szczególny nacisk w czasie szkolenia położony zostanie na kwestie proceduralne i środki ochrony prawnej. Istotną częścią będzie też omówienie zagadnień ochrony pomysłów i koncepcji w branży reklamowo-marketingowej.

Również w lutym (23.02) swój wykład będzie miała Aleksandra Wrońska, która przybliży skomplikowane niekiedy kwestie umów w branży reklamowej. 

Wiosną – 23 marca – szkolenia będzie kontynuowała Sandra Wieczorek, która opowie o relacjach prawnych pomiędzy agencjami reklamowymi a ich klientami. Patryk Dykas natomiast (20 kwietnia) opowie o zmianach, które szykują się w prawie danych osobowych – a te są naprawdę duże.  Jaki będą miały wpływ na działalność branży marketingowej? Czy zmiany spowodują rewolucję w podejściu do nowych form marketingu i operacjach na danych konsumentów?  Tego i wielu innych ciekawych informacji będzie można dowiedzieć się podczas szkolenia.

Wiosenną serię wykładów zamknie Piotr Nikołajuk, który (25 maja) powie o znaczeniu produktów i opakowań i o granicach i wymogach związanych z marketingiem produktów spożywczych. Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, wprowadzenie nowego produktu na rynek to niejednokrotnie kręta droga, obwarowana licznymi przepisami i wytycznymi. Podczas szkolenia przybliżone zostaną m.in. podstawowe wymogi wynikające z krajowych i unijnych przepisów, pozwalające w zgodny z prawem sposób oznakować nowe produkty, a także dostosować te już znajdujące się na rynku do aktualnych przepisów.

 

Cały cykl szkoleń LSW dla SAR zwieńczy czerwcowy (22.06) wykład Beaty Pawlas, mówiącej o obowiązujących ramach prawnych w zakresie przygotowywania akcji promocyjnych loterii, konkursów i programów lojalnościowych.

O dokładnych terminach i miejscach wydarzenia będziemy Państwa informować na bieżąco. Zapisy i więcej informacji można znaleźć tutaj: http://sar.org.pl/

Serdecznie zapraszamy na szkolenia!

LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy