„Zarządzanie nieruchomościami”,  bo o książce pod takim tytułem mowa, Marcin Nosiński napisał razem z Łukaszem Bernatowiczem.  Jest  to –  jak wskazuje podtytuł – praktyczny poradnik.

„W ramach czynności zarządzania zarówno właściciel wykonujący zarząd osobiście jaki podmiot zajmujący się zarządzaniem cudzą nieruchomością zawodowo wchodzą w relacje prawne z rożnymi uczestnikami obrotu (...) Przed zarządcą nieruchomości stoi więc ważne zadanie, aby swobodnie poruszać się po w miarę szerokim spektrum przepisów oraz możliwie precyzyjnie określić zakres swych usług w umowach zawieranych z klientami” – piszą autorzy. Ich poradnik jest w tym pomocą.

To nie jedyna pozycja, jaką może pochwalić się mec. Nosiński.  Rok temu , również z Łukaszem Bernatowiczem, wydał „Prawo budowlane od dnia 28 czerwca 2015 r.”, czyli szczegółowy komentarz do zmian w przepisach o  prawie budowlanym.

„Nowelizacja Prawa budowlanego z maja 2015 r.  była publicznie prezentowana przede wszystkim jako odbiurokratyzowanie procesu budowlanego, w tym likwidacja pozwoleń na budowę niektórych domów jednorodzinnych. Zakres zmian jest jednak znacznie szerszy, zaś rozwiązania lansowane jako ułatwienia dla inwestorów sprawiają wrażenie nie do końca trafionych…” – mówią autorzy i szczegółowo wyjaśniają, co zmieniło się w prawie w czerwcu ubiegłego roku i jakie są tego konsekwencje.

Obie książki wydane zostały przez ODDK Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. W środku, oprócz garści eksperckich i praktycznych porad, znaleźć można też informacje o autorach oraz firmach prawniczych, w których pracują.

Serdecznie zapraszamy do lektury.