Konferencja World Communication Forum Davos (WCFA) odbywa się w Polsce po raz pierwszy. Organizuje ją międzynarodowa organizacja WFCA z siedzibą w Szwajcarii, której członkami są światowe autorytety w dziedzinach związanych z komunikacją i PR. Polska edycja konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanych z Human Centered-Design. W Human Centered-Design punktem wyjścia w projektowaniu innowacji jest człowiek i jego potrzeba. Idea ta zakłada projektowanie i wdrażanie rozwiązań, głównie w dziedzinach IT, które odpowiadają na nieuświadomione potrzeby człowieka, zdiagnozowane poprzez obserwacje i badanie jego zachowania.

Łódzka konferencja potrwa dwa dni i podzielona została na 10 działów tematycznych, odpowiadającym zagadnieniom wokół których skupia się uwaga ludzka. Będą to działy: HEALTH, KONWOLEDGE, EATING, SOCIAL, MONEY, ENTERTAINMENT, TECHNOLOGY, URBAN TISSUE, TRANSPORT&DELIVERING, CITIES&REGIONS. W konferencji udział wezmą polscy i światowi eksperci, reprezentujący firmy i instytucje, których działalność nakierowana jest na realizację idei Human Centered-Design. M.in. Jenn Maer z IDEO, firmy która z projektowana rozwiązań w duchu Human Centred-Design, jako pierwsza stworzyła sposób na biznes. Wydarzeniem będzie obecność Franky Saegermana, Head of Digital Insight w NATO. Gościem specjalnym będzie Willy Lai – osoba z doświadczeniem UX w największych firmach świata, obecnie zatrudniona w spółce uznawanej za ikonę innowacji z Doliny Krzemowej. Swoje panele będą mieli też wspólnicy LSW – Bogusław Leśnodorski i Maciej Kubiak.

Bogusław Leśnodorski weźmie udział w panelu „Entertainment”, w ramach którego wygłosi prezentację zatytułowaną „Football Fan Experience at Ł3 – Sustainability and Innovation”. Motywem przewodnim jego wystąpienia będzie kwestia zmian we współczesnym futbolu z perspektywy kibica Legii Warszawa – zaangażowanego widza i wymagającego klienta jednocześnie. Wnikliwa analiza tych przemian pozwoli opowiedzieć historię ostatnich lat przy Łazienkowskiej 3 jako próby nieustannego balansu pomiędzy zjawiskiem „modern football”, generowanym przez dynamiczny rozwój technologiczny oraz biznesową globalizację, a „traditional emotions”, wyznawanymi przez większość najbardziej zaangażowanych kibiców Legii Warszawa. Przestrzenią dla tej opowieści będzie Łazienkowska 3 – najbardziej znany piłkarski adres w Polsce.

Czy na jednym z najnowocześniejszych stadionów futbolowych w Polsce można budować innowacyjny biznes nie gubiąc jednocześnie społecznego i kulturowego rodowodu piłki nożnej? Tego dowiemy się z prezentacji!

Maciej Kubiak poprowadzi panel zatytułowany „Future of innovation - intellectual property, business, science and technology”. O czym opowie? W wielkim skrócie, przybliży charakterystykę polskiego środowiska innowacyjnych firm i przedsiębiorstw oraz wyzwania przed tym środowiskiem stojące. Opowie też o roli, jaką w sektorze innowacji pełni własność intelektualna. Wspólnie z panelistami zastanowi się również nad relacjami świata biznesu i nauki oraz nad przyszłością innowacji. Będzie również o startupach i ich współpracy z inwestorami. Nie zabraknie również omówienia innowacji w odniesieniu do przyszłości operacji analitycznych na wielkich zbiorach danych (big data)- również w kontekście internetu rzeczy, którego wartość w UE, zgodnie z oczekiwaniami, w 2020 r przekroczyć ma bilion euro.

Wreszcie, last but not least, poruszony zostanie temat rozwoju technologii w kontekście robotyki, sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości. Środowisko IT wydaje się być bowiem ostatnimi czasy jednym z tych, które w największym stopniu zmieniają rzeczywistość – można by rzec że właśnie pod hasłem „Human Center Design – Innovation for the people.

Z ramienia World Communication Forum Davos konferencję organizuje agencja The Story – firma zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem innowacji. Współorganizatorem wydarzenia jest miasto Łódź, a strategicznym partnerem prawnym firma LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.davoslodz.com/

Do zobaczenia w Łodzi! Zapraszamy.