Legia Warszawa, której Prezesem jest Wspólnik LSW – Bogusław Leśnodorski, była o krok od ogromnego sukcesu – awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obecnie zespół musi się jednak skupić na rozgrywkach w Lidze Europy oraz obronie mistrzowskiego tytułu w Ekstraklasie.

 

Sezon 2012/2013 był dla Legii owocny – zakończył się bowiem zdobyciem podwójnej korony (Mistrzostwo Polski i Puchar Polski). Klub zarządzany przez Prezesa Leśnodorskiego wygrał ligę po raz pierwszy od siedmiu lat. Jest to znaczny postęp, zważywszy zwłaszcza na fakt, iż to dopiero drugie mistrzostwo od momentu, gdy kontrolę nad Legią przejął holding medialno-rozrywkowy – Grupa ITI. Ostatnio klub pokazał też swój charakter w eliminacjach do Ligi Mistrzów – do upragnionego awansu zabrakło tylko jednej bramki. Dobrymi występami zespół zagwarantował sobie jednak udział w fazie grupowej Ligi Europy i jako jedyny zespół będzie reprezentował polski futbol w tych rozgrywkach.

 

Prezes Klubu podjął starania, by stworzyć zawodnikom odpowiednie warunki i dobrą atmosferę wokół zespołu. Od samego początku zaangażował się osobiście w transfery nowych piłkarzy, co zaowocowało znacznym wzmocnieniem Legii i jednocześnie osłabieniem ligowych rywali. Rewolucja nie ominęła również klubowych działaczy, co jest elementem polityki kadrowej nowego Prezesa.
W marcu 2013 r. zawarto także umowę o długofalowej współpracy z brazylijskim klubem Fluminense Rio de Janeiro, która w przyszłości może przynieść Legii znaczne korzyści. Dzięki zmianie podejścia do kibiców, Bogusław Leśnodorski doprowadził także do porozumienia stołecznego klubu z fanami „Wojskowych”. Na stadion Pepsi Arena wrócił zorganizowany doping, który niewątpliwie pozytywnie wpływa na motywację zawodników.

 

Legii życzymy dalszych sukcesów, a Prezesowi determinacji, by wcielać w życie kolejne nowatorskie pomysły.