Zapraszamy na IP Blog

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o własności intelektualnej. Zapraszamy do lektury najnowszych IP newsów!

Więcej

Podatkowe zmiany 2019. Na plus czy na minus?

Zmiany w podatkach od stycznia 2019 r. w komentarzu Michała Krysika, doradcy podatkowego

Więcej

Co z użytkowaniem wieczystym w 2019 roku?

pisze dr Marcin Włodarski

Więcej

LSW rekomendowane przez Legal 500 2019

LSW rekomendowane przez Legal 500 w obszarze własności intelektualnej, rozwiązywania sporów, TMT oraz restrukturyzacji i upadłości. Aż sześciu prawników otrzymało rekomendacje indywidualne. Maciej Ślusarek z elitarnym tytułem „Leading Lawyer” w kategorii własności intelektualnej.

Więcej

Jesteśmy dumni z wyróżnienia Chambers Europe 2019

LSW rekomendowana w rankingu Chambers Europe 2019 w kategoriach Intellectual Property oraz TMT. Rekomendacje indywidualne otrzymali: Maciej Kubiak, Maciej Ślusarek oraz Artur Zawadowski.

Więcej

Równość czy dyskryminacja w sporcie?

Bogusław Leśnodorski i dr Marcin Ungier o decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu ws. Caster Semenya

Więcej

ALERT LSW: Zmiany w Kodeksie pracy - prezydent podpisał ustawę

3 czerwca 2019 r. prezydent podpisał ustawę nowelizującą Kodeks pracy. Ustawa wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Anna Stykowska-Sikora przedstawia najważniejsze zmiany.

Więcej

Maciej Kubiak – współautorem Komentarza do Prawa Autorskiego

Miło nam poinformować, że adw. Maciej Kubiak, Wspólnik współkierujący praktyką IP i TMT, jest współautorem Komentarza do Prawa Autorskiego, który właśnie trafił do księgarń. To drugi już, po Komentarzu do Prawa Własności Przemysłowej (C.H. Beck, 2016), komentarz w dorobku naukowym mec. Kubiaka.

Więcej

Alert prawny | Dane osobowe a prawo pracy - cz. II

„Ustawa wdrażająca RODO” zmieniła szereg ustaw, w tym między innymi kodeks pracy. Przepisy RODO mają wpływ na funkcjonowanie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Analizują tę kwestię Joanna Kieszek i Katarzyna Michalik.

Więcej

LSW Sport

Różnorodne pasje sportowe zespołu LSW stały się inspiracją do stworzenia sekcji LSW Sport.

To miejsce wymiany informacji o sukcesach, dzielenia się doświadczeniami, baza wiedzy o naszych metodach treningowych. Jednak LSW Sport to przede wszystkim pole inicjowania wspólnych aktywności sportowych, do których śledzenia serdecznie zachęcamy. Zapraszamy także do przyłączenia się do nas!

Jednak sport to dla nas nie tylko indywidualne pasje. To także część biznesu.

Pracujemy dla sportowców, rozumiemy ich potrzeby. Wiemy, jak wygląda sport w Polsce i na świecie. Ani sport wyczynowy ani szeroko rozumiany biznes sportowy nigdzie nie może funkcjonować bez kompetentnych prawników.

LSW Sport łączy oba te światy. Czerpiemy inspirację z ciężkiej pracy sportowców, podziwiamy ich i dajemy im wsparcie wszędzie tam, gdzie tego potrzebują. I przede wszystkim, lubimy to robić.

Dlatego w tym obszarze łączymy pracę zawodową i osobiste pasje, którymi zarażamy innych. Być lepszym sportowcem, to być lepszym człowiekiem. W biznesie, sporcie i prawie najlepsi są ci, którzy kochają to, co robią.

2020

18-25 lipca odbywały się regaty morskie Maristo Cup 2020 na trasie Sopot - Visby (Szwecja) - Sopot. 

Team regatowy na jachcie Scamp III (HH42), którego członkiem jest Maciej Ślusarek, zajął pierwsze miejsce dopływając do mety w Sopocie o 18:07, z ponad 7-godzinną przewagą. Trasa w stronę Visby zajęła teamowi 30h30min, natomiast droga powrotna 30h7min!

Podczas regat warunki pogodowe były ciężkie – wiał silny wiatr, a po środku Bałtyku uczestników spotkała nawet burza gradowa. Wszystkie jachty dotarły szczęśliwie na linię mety.

Maristo Cup (daw. SailBook Cup) odbywa się regularnie od 2011 roku, kiedy to zostały wznowione przedwojenne regaty dookoła szwedzkiej wyspy. 

Po raz dziewiąty flotylla najambitniejszych fanów morskiej przygody walczyła o najlepszy wynik na najdłuższej Bałtyckiej trasie regat.  

Łącznie wystartowały 23 zespoły.

Garmin Ultra Race Myślenice 2020!
1 i 2 sierpnia 2020 miłośnicy biegów ultra wystartowali na jednym z trzech dystansów (54 km, 27 km i 13 km). Na Ultrasów czekały zapierające dech w piersiach trasy poprowadzone przez Beskid Makowski i Wyspowy, bo to właśnie w Myślenicach zaczynają się góry! 

W zawodach udział wziął  Piotr Nikołajuk, który pokonał dystans 27 km razem ze 140 uczestnikami i znalazł się w pierwszej połowie najlepszych biegaczy! 

Piotrowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

2019

Polska załoga Scamp 27 z brązowym medalem na mistrzostwach Europy ORC w Ow Oxelösund (Szwecja)
Wielki sukces ma na swoim koncie polska załoga Scamp 27. Zdobyła ona brązowy medal na Mistrzostwach Europy ORC, które odbyły się w dniach 14-17 sierpnia 2019 r. w Oxelösund w Szwecji. To historyczne podium polskiego teamu w imprezie morskiej tej rangi. W zespole pływa m.in. Maciej Ślusarek, Partner zarządzający LSW, a na jachcie - trymer żagli przednich.

W tym roku załoga Scamp 27 wygrała m.in. Żeglarski Puchar Trójmiasta oraz Nord Cup wraz Bursztynowym Pucharem Neptuna. W dalszej części sezonu Scamp 27 wystartuje trójmiejskich regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej.

W załodze Scamp 27, oprócz właścicieli Witolda Karałowa (sternik) i Macieja Gnatowskiego (trymer grota), znaleźli się:

Grzegorz Goździk - dziobowy
Piotr Obidziński - masztowy
Mikołaj Gielniak - masztowy
Andrzej Grabowski - pit
Maciej Ślusarek - trymer żagli przednich
Jakub Jankowski - trymer żagli przednich
Maciej Gnatowski - trymer grota
Witold Karałow - sternik
Jakub Marciniak - taktyk
Andrzej Brochocki - bakszgtagowy
Mateusz Zieniewicz - baksztagowy

Załogę i jacht można śledzić na mediach społecznościowych (FB/Instagramie) pod adresem facebook.com/soto40pl lub wpisując w wyszukiwarkę Scamp 27.

2016

3 kwietnia 2016 drużyna LSW wystartowała w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim

Prawnik Michał Klimowicz, adwokat Michał Sałajczyk oraz Karolina Kordel z działu księgowości wystartowali w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Michał Klimowicz i Michał Sałajczyk to doświadczeni biegacze, którzy zakończyli ten bieg z wynikami 1h35 i 1h41, Karolina Kordel debiutowała na dystansie półmaratonu z rewalcyjnym wynikiem 2h19. Gratulujemy!

2015

Mecenas Marcin Melzacki arbitrem Trybunału ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim

17 grudnia 2015 w Centrum Olimpijskim w Warszawie obradował Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod przewodnictwem prezesa Andrzeja Kraśnickiego. W obradach uczestniczył ówczesny minister sportu i turystyki Witold Bańka.  Zarząd PKOl powołał na lata 2016-2019 składający się z 24 osób Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Jednym z arbitrów został wybrany wspólnik naszej kancelarii Mecenas Marcin Melzacki.  

Trybunał jest stałym sądem polubownym działającym, na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Roztrzyga między innymi  spory wynikające z zaskarżenia ostatecznych decyzji dyscyplinarnych polskich związków sportowych.  Gratulujemy!

Drużyna LSW wiosłuje charytatywnie pod hasłem #WszyscyDoWioseł2015

2 294 kilometrów – taki dystans dzieli Warszawę i Madryt. To dokładnie tyle, ile przez 24 godziny na sześciu ergometrach przepłynęła charytatywna sztafeta regat wioślarskich #WszyscyDoWioseł2015. Celem wyścigu zorganizowanego przez Fundację Legii, przy współpracy z hiszpańską fundacją Fundacion Deporte y Desafio, Fundacją Akademia Integracji oraz Warszawskim Towarzystwem Regatowym Legia Warszawa, jest zbiórka pieniędzy na zakup ergonometrów oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt ma również na celu promocję aktywizacji i integracji społecznej poprzez sport.

Wielkie charytatywne wiosłowanie odbyło się 23 i 24 listopada 2015 r. na stadionie warszawskiej Legii, przy ulicy Łazienkowskiej 3. Wspólnie pokazaliśmy czym jest integracja. W regatach wzięły udział osoby niepełnosprawne – organizatorzy przygotowali ergometry przystosowane specjalnie dla ich potrzeb. LSW reprezentował sześcioosbowy zespół w składzie: Władysław Bieńkowski, Marcin Grzelecki, Marcin Melzacki, Marcin Nosiński, Bogusław Leśnodorski i Tomasz Pieczyk.

LSW Sailing Team ponownie w Blue Cup Regatta w Grecji

Na początku listopada 2015 odbyły się regaty Blue Cup Regatta, była to już 25. edycja.  Udział wzięło ponad 50 jachtów prowadzonych przez skiperów z różnych stron świata. Jedna z załóg złożona była z przedstawicieli LSW sailing team – tj. Macieja Ślusarka jako skippera i Tomasza Pieczyka w załodze. W swojej klasie LSW sailing team – po pięciu wyścigach - stanął na podium na trzecim miejscu, odbierając puchar.

LSW Running Team

LSW Sport to zespół wytrawnych biegaczy długodystansowych. Do najbardziej zaawansowanych miłośników tej formy wysiłku należą: Edyta Niemyska, Maciej Ślusarek, Marcin Melzacki oraz Tomasz Pieczyk. Uczestniczyli oni już między innymi w maratonach w Rzymie i Warszawie, półmaratonach w Brukseli i Warszawie oraz wielu popularnych biegach ulicznych, takich jak Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji, Bieg Niepodległości czy Biegnij Warszawo. Obok własnych intensywnych treningów, członkowie teamu popularyzują bieganie wśród całego zespołu LSW i chętnie dzielą się doświadczeniami z początkującymi w tej dziedzinie kolegami.

2014

Sydney Hobart Rolex cup

W grudniu 2014 roku odbyła się jubileuszowa – 70. edycja jednych z najsłynniejszych regat świata – Sydney Hobart Rolex cup.  To wyścig na dystansie 630 mil morskich, uznawany za jeden z bardziej wymagających. W tej edycji brał udział polski jacht pod polską banderą – po raz pierwszy w historii tych regat. Był to jacht Selma Expeditions, prowadzony przez Piotra Kuźniara. Na regaty team skipperów wzmocnili słynni polscy żeglarze Dominik Życki i Jarek Kaczorowski. W załodze płynął także wspólnik LSW Maciej Ślusarek. Reaty wygrał Wild Rose, a jako pierwszy na metę wpłynął Wild Oats IX (line honoure). Selma przypłynęła na 74 miejscu, na 115 załóg, które ukończyły wyścig.

lswsport.png (562 KB)  
 

2013

XXXV Maraton Warszawski

29 września 2013 odbył się już 35 Maraton Warszawski. Na starcie stanęło 11834 biegaczy. Pośród nich, kolejny raz wystartował nasz przedstawiciel - Maciej Ślusarek. Największą imprezę biegową w kraju wygrał Polak etiopskiego pochodzenia - Yared Shegumo z czasem 02:20:34. Maciej, również pobił swój poprzedni rekord i (mówiąc językiem środowiska biegaczy) złamał cztery godziny. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyniku!

Legia Business Cup

Propagując aktywność ruchową wszelkiego rodzaju postanowiliśmy sprawdzić swoje siły - tym razem w piłce nożnej, biorąc udział w rozgrywkach Legia Business Cup.

LSW Football Team w składzie: Marcin Melzacki, Władysław Bieńkowski, Marcin Nosiński, Marcin Grzelecki, Michał Krysik i Michał Giera - odnieśli znaczące sukcesy, zajmując pierwsze miejsce w tabeli!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

LSW Sailing Cup

25 maja 2013 w Klubie Mila nad jeziorem Zegrzyńskim odbyły się zawody o Puchar LSW Sailing Cup. Na sportowych łodziach klasy Sigma Club 600, przygotowanych przez zespół Mateusza Kusznierewicza, ścigało się 12 pięcioosobowych drużyn.  Półamatorskie zespoły zmierzyły się z deszczem i wiatrem do 4*B,  ścigając się w trzech wyścigach po trójkącie, w iście spartańskich warunkach.

Walka była niezwykle zacięta a emocje na wodzie ogromne.. Zawody nie obyły się bez wywrotek i kolizji! Tegoroczna impreza dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń.

Pierwsze miejsce zajęła załoga ze skipperem Maciejem Ślusarkiem.

Bogusław Leśnodorski Prezesem Legii Warszawa

Bogusław Leśnodorski, wspólnik i współzałożyciel LSW, do marca 2017 roku był prezesem i współwłaścicielem klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Przeprowadzone pod jego kierownictwem transfery pozwoliły Legii zdobyć tak wyczekiwany tytułu Mistrza Polski, a następnie skutecznie rywalizować w europejskich pucharach. Bogusław Leśnodorski potrafił zaangażować dla Legii jej „dwunastego zawodnika”, czyli najbardziej zaangażowaną w meczowy doping część kibiców.

Maciej Ślusarek w Blue Cup Regatta

Maciej Ślusarek, wspólnik LSW od wielu lat uczestniczy w regatach jachtów morskich. W ostatnich regatach Blue Cup Regatta, odbywających się co roku na wodach Zatoki Sarońskiej w Grecji, prowadził jako skipper jacht z pięcioosobową załogą. Finalnie w grupie jachtów klasy A zajął 8. miejsce na 22 startujące w tej klasie jednostki. Regaty wygrał Mikhail Gobelkov, znany rosyjski skipper. Gratulujemy Maciejowi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. 

2012

Marcin Melzacki Wiceprezesem PZKol

Marcin Melzacki, Wspólnik LSW umiejętnie łączy zawodowe i prywatne pasje. Miłośnik aktywności sportowej, biegacz oraz pasjonat kolarstwa  lubi wykorzystywać zdobyte doświadczenia w niekonwencjonalny sposób.  Swym zaangażowaniem i pasją wspiera Polski Związek Kolarski, nie tylko biorąc udział w zawodach sportowych ale również aktywnie działając na rzecz samego Związku. 08 grudnia 2012 Marcin Melzacki został Wiceprezesem PZKol-u.

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved