Zapraszamy na IP Blog

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o własności intelektualnej. Zapraszamy do lektury najnowszych IP newsów!

Więcej

Podatkowe zmiany 2019. Na plus czy na minus?

Zmiany w podatkach od stycznia 2019 r. w komentarzu Michała Krysika, doradcy podatkowego

Więcej

Co z użytkowaniem wieczystym w 2019 roku?

pisze dr Marcin Włodarski

Więcej

LSW rekomendowane przez Legal 500 2019

LSW rekomendowane przez Legal 500 w obszarze własności intelektualnej, rozwiązywania sporów, TMT oraz restrukturyzacji i upadłości. Aż sześciu prawników otrzymało rekomendacje indywidualne. Maciej Ślusarek z elitarnym tytułem „Leading Lawyer” w kategorii własności intelektualnej.

Więcej

Jesteśmy dumni z wyróżnienia Chambers Europe 2019

LSW rekomendowana w rankingu Chambers Europe 2019 w kategoriach Intellectual Property oraz TMT. Rekomendacje indywidualne otrzymali: Maciej Kubiak, Maciej Ślusarek oraz Artur Zawadowski.

Więcej

Równość czy dyskryminacja w sporcie?

Bogusław Leśnodorski i dr Marcin Ungier o decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu ws. Caster Semenya

Więcej

ALERT LSW: Zmiany w Kodeksie pracy - prezydent podpisał ustawę

3 czerwca 2019 r. prezydent podpisał ustawę nowelizującą Kodeks pracy. Ustawa wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Anna Stykowska-Sikora przedstawia najważniejsze zmiany.

Więcej

Maciej Kubiak – współautorem Komentarza do Prawa Autorskiego

Miło nam poinformować, że adw. Maciej Kubiak, Wspólnik współkierujący praktyką IP i TMT, jest współautorem Komentarza do Prawa Autorskiego, który właśnie trafił do księgarń. To drugi już, po Komentarzu do Prawa Własności Przemysłowej (C.H. Beck, 2016), komentarz w dorobku naukowym mec. Kubiaka.

Więcej

Alert prawny | Dane osobowe a prawo pracy - cz. II

„Ustawa wdrażająca RODO” zmieniła szereg ustaw, w tym między innymi kodeks pracy. Przepisy RODO mają wpływ na funkcjonowanie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Analizują tę kwestię Joanna Kieszek i Katarzyna Michalik.

Więcej

Biznes i rodzina

Za oceanem coraz większą popularnością cieszy się usługa doradztwa prawnego dla osób fizycznych we wszystkich sferach życia – prywatnego, rodzinnego i zawodowego. To doskonałe rozwiązanie dla osób żyjących na „wysokich obrotach”, funkcjonujących w dynamicznym świecie biznesu czy sferze publicznej. Pozwala uporządkować i bezpiecznie prowadzić sprawy osobiste przy wsparciu zaufanego doradcy. Tę nową usługę oferujemy teraz naszym Klientom.

Na czym polega obsługa prywatna „Biznes i rodzina”?

Zapewniamy pełną opiekę prawną, w tym prowadzenie złożonych spraw osobistych i finansowo-podatkowych. Ofertę przygotowaliśmy wychodząc naprzeciw potrzebom osób o ustabilizowanej sytuacji finansowej, przedsiębiorców prowadzących firmy rodzinne, menadżerów, członków zarządów i rad nadzorczych, osób publicznych. Opiekujemy się od „A do Z” sprawami firm rodzinnych (sukcesja, spadki, spory), doradzamy w zarządzaniu majątkiem (planowanie podatkowe, inwestycje giełdowe), prowadzimy sprawy prywatne (rozwody i związane z nimi podziały majątku). Wspieramy w zakresie ochrony prywatności i wizerunku.

Dlaczego warto?

Usługa „Biznes i rodzina” bazuje przede wszystkim na relacji zaufania, lojalności i dyskrecji, o które to relacje dbamy w codziennej pracy. Zatem w naszej ocenie powierzenie wachlarza spraw ze styku życia prywatnego i zawodowego w ręce osobistego, doświadczonego i zaufanego doradcy prawnego daje poczucie bezpieczeństwa, komfort oraz gwarancję maksymalnego zaangażowania w pomoc Klientowi przy rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych kwestii. W każdej sprawie prawnik prowadzący może skorzystać z zaplecza eksperckiego naszej kancelarii i wsparcia doradców podatkowych, inwestycyjnych czy biznesowych.

Jak wyglądają obszary naszej praktyki?

 • Firma rodzinna i sukcesja:
 • Doradzamy w procesie prowadzenia firmy rodzinnej
 • Przeprowadzamy klienta przez zawiłości postępowania spadkowego i sukcesji
 • Reprezentujemy klientów w sporach sądowych
 • Pomagamy w procesach związanych z podziałem firmy rodzinnej w konsekwencji rozwodu lub małżeńskich umów majątkowych
 • Zarządzanie majątkiem oraz inwestycje:
 • Przeprowadzamy analizy i planowanie podatkowe
 • Doradzamy przy inwestycjach giełdowych, transakcjach nabywania, zbywania i przekształceń
 • Pilotujemy sprawy związane z przepisami prawa pracy (kontrakty menadżerskie)
 • Prowadzimy dokumentację majątkową w jednym bezpiecznym miejscu

Ochrona renomy i prywatności:

 • Prowadzimy sprawy o ochronę dobrego imienia oraz prywatności (na przestrzeni lat reprezentowaliśmy wielu polityków, dziennikarzy, artystów, biznesmenów i sportowców)
 • Podejmujemy skuteczne działania przedprocesowe, jak i reprezentujemy Klientów przed sądami

Sprawy prywatne:

 • Wspieramy w sprawach rodzinnych związanych z rozwodem czy separacją.
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na szczegółowe pytania i przygotujemy ofertę „szytą na miarę” potrzeb.

 

 

Copyright © 2012-2019 Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy All Rights Reserved